Jesteśmy certyfikowanym integratorem Universal Robots

Universal Robots znajduje się w czołówce nowej klasy robotów współpracujących zwanych cobotami lub robotami kolaboracyjnymi. Mają one zdolność do pracy bezpośrednio obok ludzi, bez klatek bezpieczeństwa po przeprowadzeniu wcześniej oceny ryzyka. Tego rodzaju roboty mogą wypełnić lukę między w całkowicie ręcznym montażem, a w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi. Zainteresowanie jest szczególnie widoczne w sektorze małych i średnich firm, który do tej pory uważał automatyzację robotów za zbyt kosztowną i złożoną, by nawet ją rozważać. Coboty UR są lekkie, elastyczne i można je łatwo przenosić i przeprogramowywać w celu rozwiązywania nowych zadań. Podejmują wyzwania związane z produkcją krótkoseryjną, przed którymi stają nowoczesne firmy dostosowujące się do coraz bardziej zaawansowanych technologii wytwarzania w mniejszych partiach.

Firma Drim Robotics jako autoryzowany integrator zapewnia pełne wsparcie w procesie analizy, testów oraz kompleksowego przygotowania stanowiska w oparciu o coboty Universal Robots.

Jesteśmy ponad to producentem dedykowanych urządzeń, takich jak elektryczny generator próżni RESPIRO, który wraz z CarboGrip stanowi doskonałe uzupełnienie funkcjonalności cobota.

Taki zestaw świetnie sprawdzi się w rozwiązaniach typu pick and place czy paletyzacji.

Produkujemy również modułowe skrzynie TBox do transportu i przechowywania cobotów. TBox stanowi jednocześnie solidny statyw do pracy, co sprawia że zastosowanie cobota jest jeszcze bardziej mobile.

W ciągu kilku minut możemy przetransportować nasz zestaw w zupełnie inne miejsce i obsłużyć nową aplikację.

Główne korzyści cobotów UR

  • Prostota programowania
  • Łatwość instalacji
  • Elastyczność wdrażania
  • Coboty współpracujące – mogą działać bez osłon bezpieczeństwa, w oparciu o wyniki oceny ryzyka
  • Szybki okres zwrotu z inwestycji
  • Działanie potrzeby monitorowania i kontroli człowieka
  • Cicha praca
  • Energooszczędność
  • Modułowa konstrukcja
  • Zatwierdzony przez TÜV

Korzyści z integracji Universal Robots

Łatwe programowanie

Opatentowana technologia pomaga operatorom bez doświadczenia w programowaniu, na szybką konfigurację i obsługę cobotów, dzięki intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy przesunąć ramię robota do żądanych punktów lub sterować za pomocą klawiszy strzałek, na łatwym w użyciu tablecie z ekranem dotykowym.

Szybka konfiguracja

Firma Universal Robots zrewolucjonizowała konfigurację robotów, redukując czas typowego wdrożenia robotów mierzony w tygodniach, do kilku godzin. Rozpakowanie cobota, zamontowanie go i zaprogramowanie pierwszego prostego zadania po wyjęciu z pudełka dla nieprzeszkolonego operatora zajmuje zwykle mniej niż godzinę.

Najszybszy zwrot w branży

Universal Robots oferuje wszystkie zalety zaawansowanej automatyzacji, bez tradycyjnych kosztów dodatkowych związanych z tradycyjnymi robotami przemysłowymi, dzięki czemu automatyzacja robotów jest przystępna nawet dla małych i średnich firm.

Elastyczne wdrażanie

Nasze coboty są lekkie, zajmują mało miejsca i są łatwe do ponownego wdrożenia w wielu aplikacjach bez zmiany układu produkcyjnego. Przenoszenie cobota do nowych procesów jest szybkie i łatwe, dając użytkownikowi możliwość zautomatyzowania niemal każdego zadania ręcznego, w tym tych z małymi partiami lub szybkimi zmianami. Cobot jest w stanie ponownie wykorzystać programy do powtarzających się zadań.

Współpraca i bezpieczeństwo

Duża liczba naszych cobotów na całym świecie działa bez osłon (po ocenie ryzyka), tuż obok operatorów. System bezpieczeństwa naszych cobotów jest zatwierdzony i certyfikowany przez TÜV (Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego).

Modułowa konstrukcja

Konstrukcja cobota minimalizuje ryzyko przestojów w produkcji. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub usterki, cobot jest szybko i łatwo naprawiony dzięki swojej modułowej konstrukcji.

Przejdź na wyższy poziom automatyzacji procesów produkcyjnych!

Wprowadź nowe technologie do swojej firmy. Skontaktuj się z nami - wspólnie wybierzemy rozwiązania, które wpłyną na usprawnienie procesów.
Tel. 531 897 079

Międzynarodowy rynek robotów

Pierwszym produktem firmy Universal Robots, wprowadzonym na rynek w 2008 r. przez coboty UR, było UR5, sześcioprzegubowe ramię robota, które zrewolucjonizowało rynek robotów przemysłowych.

UR5 ma udźwig do 5 kg (11 funtów) i promień roboczy 850 mm (33,5 cala). W 2012 r. wprowadzono na rynek UR10 firmy Universal Robots o ładowności 10 kg (22 funty) i zasięgu 1300 mm (51,2 cala). UR10 został zaprojektowany zgodnie z dokładnie tymi samymi zasadami, co UR5, co oznacza, że ​​jest tak samo elastyczny i łatwy do dopasowania do procesu produkcyjnego.

W 2015 r. Universal Roobts wprowadza na rynek UR3, nowy kompaktowy cobot stołowy o udźwigu 3 kg (6,6 funta) i promieniu roboczym 500 mm (19,7 cala). Jest to idealny wybór do zastosowań wymagających obsługi 6-osiowej, gdzie rozmiar, bezpieczeństwo i koszty mają kluczowe znaczenie. W 2018 r. wprowadzono zupełnie nową generację cobotów UR, zwaną e-Series, podnosząc standard robotów współpracujących i umożliwiając jeszcze szybsze programowanie i wdrażanie szerszej gamy aplikacji.

Nowe nazwy to UR3e, UR5e i UR10e, ładunek i zasięg pozostają takie same jak w poprzedniej generacji. W 2019 r. firma Universal Robots wprowadziła na rynek wytrzymałą maszynę UR16e, która obsługuje zadania o dużej ładowności, takie jak przenoszenie ciężkich materiałów, obsługa ciężkich maszyn, pakowanie i paletyzacja oraz autonomiczne roboty mobilne (AMR). UR16e ma ładowność 16 kg (35,3 funta) i zasięg 900 mm (35,4 cala).

Nowością w roku 2021 było podwyższenie udźwigu UR10e o dodatkowe 25% dzięki czemu możemy podnosić nim 12.5 kg, co znacząco poszerza paletę możliwości jego zastosowań. Zasięg nowego UR10e pozostał na poziomie 130 cm.